Naše první dogdancingové zkoušky

13.05.2012 13:24

Tak sme s Bóďou poctivě trénovali a nastal čas na naše první zkoušky - zrovna nám to pěkně vyšlo že postupové zkoušky dogdancingu byly v Herolticích u Tišnova, což máme tak 15 minut autem - takže jsem neváhala a přihlásila ho na hned 2 ze 4 divizí a to na Musical Dressage a Freestyle.

Rozhodčí byly Vanda Gregorová a Petra Malá.

Kdyby to někoho zajímalo - zkušební řád

Před polednem sme vyrazili, o půl 12 jsme nabrali Pavlu s Flynem v Hradčanech a jeli na Heroltice - byli jsme tam asi první, tak jsme si v klidu vybrali místo ve stínku - což nakonec ani nebylo moc třeba, neboť byla celý den taková kosa, že sme všichni byli zmrzlí jak hovínka na Sibiři. Ale dobře pro pejsky, že nebyli po chvíli odvaření.

Po formalitách nahlašování, předávání hudby a seznamu cviků a vyplňování Výkonnostních knížek se to pomalu blížilo ke startu - šli jsme s Bóďou pátí.

Přišel náš čas a tak jsme nastoupili - mávla jsem na začátek a valili sme - 12 kroků vpřed, serpentiny, 12 kroků vpřed, pivot, 8 kroků couvání, kruh napravo, kruh nalevo, bokem - měla jsem radost, že sme to stihli v limitu 75 sekund. Šla jsem si sednout ale v hlavě mi pořád šrotovalo, že mám takový divný tušení, že jsem běžela ty dva kruhy na stejnou stranu - někde začal štěkat pes a Bóďa se zastavil a koukal do dáli a já vypadla z rytmu a asi jsem se neotočila na druhou stranu - při vyhlašování výsledků mi mé tušení potvrdili - dostali jsme DIS (diskvalifikace) - a ještě k tomu přihodili serpentiny - ale to byl chybně pochopenej cvik - měly tam být 4 změny směru - tak jsem šla cik - cak - cik - cak - no a on se ten první cik nepočítá - že to je jako rovinka - takže jsem měla udělat o jeden cik víc - škoda no - pro příště jsem poučená - ale stejně by nás to nezachránilo kvůli těm kruhům.

Doběhl se Musical Dressage, pak bylo Heelwork to music a pak byl Freestyle, kde jsme zase startovali my.

Přišla na nás řada, tak jsem mávla na start hudby a začali jsme - póza - panáček, obíhačka okolo doprava a doleva, slalom, 4 otočky vpravo, 4 otočky vlevo, 4 cviky s tlapkama, póza - kuk, 4 otočky vpravo, 4 otočky vlevo, 4 kroky couvej - na to, že Bóďa se blokne po 4 točkách vpravo a 3 vlevo sme to stihli v časovém limitu ještě dokončit. Tentokrát jsem odcházela klidnější.

Pak se dojela ještě divize Dances with dog a byl konec.

Všichni se moc snažili - i když někdy pánečci víc jak pejsci a někteří pejsci byli celkem uřvaní - ale obecně panovala příjemná atmosféra, všichni byli disciplinovaní, nikdo nikoho nerušil.

Po skončení jsme se šli ohřát do klubovny, kde holky zpracovaly výsledky a bylo i vyhlášení.

Závěrem: Bodie Crazy Hola-Hopa a jeho první postupové zkoušky z dogdancinu dopadly dobře - u MD1 sice dostal diskvalifikaci, ale za Freestyle 1 dostal hodnocení Výborně z čehož mám obrovskou radost neboť to je nejvyšší možné hodnocení.

                      

 

 

 

 

 

 


www.rak-brno.cz