BACK  *18.7.1996  10.6.2008  (anglický kokršpaněl bez PP)

Back do našich životů vplul nečekaným způsobem, kdy nám naše známá volala, jestli bychom jí nepohlídali štěňátko, že jede na víkend pryč - dostala ho za krytí jejím psem. Už si moc nepamatuju jak to bylo - snad otec PP měl, nebo těžko říct. Každopádně jsem si jednoho zářiového dne roku 1996 vezla v náručí šalinou malinkatou zrzavou kuličku s čokoládovýma očima. Táta z něj nebyl nadšenej - pes mohl být jen v chodbě nebo v kuchyni. Už si nevybavuju jak to bylo, ale pes u nás už zůstal a obohatil naše životy dalších 12 let. Táta časem povoloval - pes mohl postupně i do obýváku - to, že spolu potom lehávali na gauči při odpolední siestě netřeba psát ;o)

Jako snad každé dítě jsem chtěla pejska a i když neplánovaně a bez PP, tak se k nám Back dostal - tenkrát ještě se jménem Black - což mi přišlo pro zrzounka divný, ale už na to slyšel, tak jsem zvolila cestu nejmenšího odporu a byl to Back. Mezitím jsme se přestěhovali do domečku na okraj Brna a tam začala série našich procházek a výletů - na Lesnou, Soběšice, Útěchov, Vranov, Babí lom a spousty dalších, jezdívali jsme na naši chalupu pod Pernštejn, kde řádili s fenkou Irského vodního španěla Aidou a psem podobnému plemeni labrador Bašvekem I.

Back byl Pan Pes - byl úžasnej - hodnej - mazel - poslušnej - na to, že jsem se s tím protloukala svými kynozačátky, tak byl skvělej. Tenkrát byl internet ještě v plenkách, na cvičák se chodílo jen s NO, takže sme si válčili sami.

Když jsem potom odjela po maturitě do Německa, zůstal u rodičů a já tak dál snila o svém vlastním psovi, který bude jen a jen můj - postupem času jsem se zamilovala do labradorského retrívra a za dalších 10 let jsem si pro něj konečně jela a mám Chandlera - ale to už je jiná kapitola.

Back na sklonku života měl problémy se zadníma nožičkama - dodnes se vlastně nepřišlo na to, co to způsobilo, ale veterináři se přikláněli k názoru, že to bylo způsobené infikovaným klíštětem.

Jak kdyby toho všeho nebylo málo, našli mu ještě nádor na slezině - velikosti pinpongového míčku, ale vzhledem k tomu, že ho bezprostředně neohrožoval na životě a už byl starší, tak se neoperoval.

Jak začal mít Back bolesti, pomohli jsme mu za duhový most.

Nikdy na něj nezapomeneme!

 


www.rak-brno.cz